Бази даних


Наукова періодика України - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Повнотекстовий пошук
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (6)Авторитетний файл імен осіб (1)
Список видань за алфавітом назв:
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  

Авторський покажчик    Покажчик назв публікацій



Пошуковий запит: (<.>A=Скульський В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6
1.

Іглін С. П. 
Моделювання руху рідкого металу в зварювальній ванні [Електронний ресурс] / С. П. Іглін, В. В. Дмитрик, В. Ю. Скульський // Електронне моделювання. - 2020. - Т. 42, № 1. - С. 51-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/elmo_2020_42_1_7
У тривимірній постановці розв'язано задачу про рух розплавленого металу у зварювальній ванні в процесі електродугової зварки. Досліджено швидкості потоків рідкого металу в розплаві ванни. Використано тетраедральні кінцеві елементи. Дискретизацію рівнянь Нав'є-Стокса за координатами в просторі проведено за схемою Гальоркіна з аналітичним інтегруванням за об'ємом елемента. Для розв'язання нестаціонарної задачі використано зворотну схему Ейлера. Наведено чисельні результати.
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.061 Mb    Зміст випуску    Реферативна БД     Цитування
2.

Німко М. О. 
Структурна неоднорідність в зварних з’єднаннях теплостійких сталей системи хром-молібден-ванадій з різним вмістом хрому [Електронний ресурс] / М. О. Німко, В. Ю. Скульський, А. Р. Гаврик, С. І. Моравецький, І. Г. Осипенко // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 10. - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/as_2021_10_4
Зварні з'єднання різнорідних сталей широко використовуються в різних вузлах контуру пароводяної суміші на електростанціях. Унаслідок різниці в легуванні хромом та іншими карбідоутворювальними елементами, в таких з'єднаннях після відпуску та під час високотемпературної експлуатації відбувається міграція вуглецю з менш легованої сталі в більш леговану. Зневуглецювання в пришовній ділянці ЗТВ менш легованої сталі може призводити до утворення дефектів і послідуючих руйнувань. Досліджено вплив типу з'єднання (одно-, багатопрохідне) сталі 15Х2М2ФБС, виконаного за допомогою електродів із 9 % Cr, на характер утворення та розвитку структурної неоднорідності в ЗТВ за високотемпературного відпуску. Показано, що залежно від типу з'єднання, розвиток феритного прошарку відбувається в різних ділянках ЗТВ: у разі однопрохідного зварювання - на ділянці нормалізації та ділянці міжкритичних температур АС1-АС3 вдалечині від лінії сплавлення; за багатопрохідного зварювання - в пришовній зоні по грубозернистій ділянці ЗТВ. Виходячи з особливостей зневуглецювання на поверхнях стиків і біля лінії сплавлення, запропоновано схему, що надає можливість пояснити характер розвитку структурної неоднорідності в багатопрохідному з'єднанні різнорідних сталей.
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.507 Mb    Зміст випуску    Реферативна БД     Цитування
3.

Скульський В. Ю. 
Особливості зварювання комбінованих з’єднань сталей 15Х2М2ФБС (П3) та X10CrMoVNb91 (P91) [Електронний ресурс] / В. Ю. Скульський, М. О. Німко, А. Р. Гаврик, І. Г. Осипенко, О. В. Вавілов, О. Г. Кантор, Л. П. Рубашка // Автоматичне зварювання. - 2022. - № 8. - С. 20-28.
    Зміст випуску

Повний текст публікації буде доступним після 01.09.2024 р., через 113 днів

4.

Німко М. О. 
Вплив режимів зварювання на зневуглецювання в зоні термічного впливу сталі Р91 в зварних зʼєднаннях різнорідних сталей після високого відпуску [Електронний ресурс] / М. О. Німко, В. Ю. Скульський, А. Р. Гаврик, І. Г. Осипенко, Т. В. Іваненко // Автоматичне зварювання. - 2022. - № 3. - С. 19-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/as_2022_3_5
Унаслідок різниці в хімічному потенціалі вуглецю після відпуску та у разі високотемпературної експлуатації в зварних з'єднаннях різнорідних сталей відбувається міграція вуглецю з менш легованої сталі в більш леговану. Зневуглецювання в пришовній ділянці ЗТВ менш легованої сталі може призводити до утворення експлуатаційних дефектів і послідуючих руйнувань. З теорії масопереносу відомо, що в полікристалічних тілах дифузія елементів вкорінення, в тому числі і вуглецю, найшвидше відбувається по границям зерен. Теоретично зменшення дифузії вуглецю можна досягти за допомогою збільшення розмірів зерен у пришовній зоні ЗТВ, що призведе до зменшення загальної площі границь зерен на одиницю об'єму на цій ділянці. Досліджено вплив кута нахилу електрода та сили зварювального струму у процесі наплавлення аустенітного металу на сталь Р91 на ширину зневуглецьованого прошарку, що виникає у разі послідуючого відпуску за температур 700 і 760 <^>oC. Показано, що зі збільшенням кута нахилу електрода та сили струму наплавлення ширина результуючого зневуглецьованого прошарку зменшується.
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.592 Mb    Зміст випуску    Реферативна БД     Цитування
5.

Німко М. О. 
Матеріали і технологічні підходи до зварювання комбінованих зʼєднань між мартенситними і аустенітними сталями, які використовуються в енергомашинобудуванні (Огляд) [Електронний ресурс] / М. О. Німко, В. Ю. Скульський, Т. В. Іваненко // Автоматичне зварювання. - 2023. - № 5. - С. 27-36.
    Зміст випуску

Повний текст публікації буде доступним після 01.06.2025 р., через 386 днів

6.

Моравецький С. І. 
Технологічні умови зварювання теплостійких низьколегованих сталей покритими електродами [Електронний ресурс] / С. І. Моравецький, А. К. Царюк, В. Ю. Скульський, М. О. Німко // Автоматичне зварювання. - 2023. - № 10. - С. 19-29.
    Зміст випуску

Повний текст публікації буде доступним після 01.11.2025 р., через 539 днів

 
Відділ наукової організації електронних інформаційних ресурсів
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського